Dnes je 21.01.2017,
sviatok má Vincent

Deň obce 2016

Posledná augustová nedeľa  opäť patriila občanom obce Štrba. 28. 8.2016 sa uskutočnil 17. ročník Dňa obce Štrba.

Deň obce Štrba 2015

16.ročník Dňa obce Štrba bol spojený s Tatranskou nocou bojovníkov a koncertom populárnej skupiny NoName. 30. augusta 2015 na Športovom štadióne v Štrbe zažili návštevníci pestrú paletu zábavy. Podujatie sa konalo v rámci projektu "Staňme sa súčasťou Európy" a umocnilo ho krásne slnečné počasie.

 

Podujatie sa konalo v rámci projektu Staňme sa súčasťou Európy s podprogramom Družobné partnerstvá obcí a miest. Na podujatí boli zástupcovia aj našich partnerských obcí. So Štěpánkovicami udržiavame družbu už niekoľko desaťročí. S maďarskou obcou Vasegerszeg máme spoločného Markušovského. V tento deň starostovia  obcí Štrba a Vasegerszeg podpísali dohodu o vzájomnej partnerskej podpore. 

Deň obce 2014

 

Posledná augustová nedeľa patrila stretnutiu občanov, rodákov a návštevníkov obce Štrba. Konalo sa kultúrno-zábavné podujatie Deň obce Štrba 2014, ktoré vyvrcholilo koncertom Heleny Vondráčkovej.

 

 

Deň obce 2013


Krásny čas poslednej augustovej soboty, kedy pohľad na hory je najkrajší, keď lúky pripomínajú koberec a celý kraj je posiaty purpurom babieho leta, umocňuje Deň obce v Štrbe. Stretli sa tu spoluobčania, priatelia, hostia z verejného života, ktorí sú nápomocní pri rozvoji našej obce.

Popoludnie otvorili starosta obce Michal Sýkora, predseda PSUŠ Ing. Pavol Jančík, predseda PD Ing. Ján Šerfel a za cirkví v našej obci kňaz RKC Alojz Chmelár.

V tento deň sme si pripomenuli aj 55.výročie družby Štrba-Štěpánkovice. Naše pozvanie prijali predstavitelia družobnej obce – starosta Bernard Halfár, zástupca starostu Jaromír Nevřela, predseda TJ Sokol v Štěpánkoviciach Miroslav Záloha a riaditeľ školy Michael Pavlásek. Starosta obce odovzdal srdečné pozdravy od občanov zo Štěpánkovíc a venoval našej obci krojované postavičky muža a ženy a symbolických 55 moravských koláčov, ktoré boli rozdané medzi návštevníkov podujatia.
Pre športovcov priniesol dar – futbalové lopty Miroslav Záloha, ktorý ako vnuk jedného zo zakladateľov družby Jaroslava Zálohu, veľmi ocenil priateľstvo medzi Štrbou a Štěpánkovicami.

V prvej časti sobotného popoludnia sa predstavil FS Tepličan z Liptovskej Tepličky a populárna hudobná skupina Senzus.

Deň obce si už nevieme predstaviť bez súťaží: pitie piva, rezanie dreva, dojenie mlieka – to sú osvedčené disciplíny, ktoré víťazom prinášajú finančnú odmenu. Sme radi, že do súťaže sa zapojili aj hostia zo Štěpánkovíc a vyskúšali si rezanie dreva.

Návštevníci každý rok netrpezlivo čakajú na tombolu. Tento rok prvá cena – umývačka riadu mala svojho výhercu z Tatranskej Štrby.

Dobrá nálada pokračovala aj pri hudobnej skupine Instinct z Prahy, ktorej členom je aj Miroslav Maršík zo Štrby. Country skupina Veteráni divákov roztancovala a podujatie ukončila dievčenská hudobná skupina Energy z Tatranskej Štrby. To všetko svojim vtipom popretkával ľudový rozprávač Jožko Bryndza.

Kto nemal chuť sledovať program na javisku, mohol sa pokochať na výstave zvierat, ktorú pripravil Slovenský zväz chovateľov v Štrbe, alebo na výstave obrazov p. Ondreja Šerfela. Rodičia s deťmi mohli využiť atrakcie – nafukovačky, poníky, elektrické autíčka, maľovanie na tvár, kúpiť balóny, sladkosti alebo hračky. Nechýbalo ani bohaté občerstvenie, ktoré pripravovala reštaurácia Martek a Ján Michalko.
14. ročník tohto už tradičného podujatia priniesol dobrú náladu a príjemnú atmosféru a program, v ktorom si určite každý našiel to svoje.
Deň obce teda splnil svoje poslanie. Stretli sa tu rodiny, susedia, prišli mnohí turisti, návštevníci nášho tatransko-podtaranského regiónu a ani počasie, ktoré trošku postrašilo dažďom, divákov neodradilo.

Deň obce 2012

26. august 2012 v Štrbe  patril Dňu obce – spoločnému podujatiu obce, Poľnohospodárskeho družstva a Pozemkového spoločenstva Urbár.
13. ročník priniesol všetkým návštevníkom bohatý kultúrny program. Otvorili ho starosta obce Michal Sýkora, predseda PD Ing. Ján Šerfel, predseda PSUŠ Ing. Pavol Jančík a za cirkvi p. farár Alojz Chmelár.
Sprievodcom podujatia bol zabávač, spevák a imitátor Števo Hruštinec, ktorý nielen moderoval podujatie, ale priniesol divákom aj kus svojho humoru.
Pri prvom vystúpení sme sa preniesli až k Jadranu. Neopakovateľný hudobný zážitok v programe Srdce Jadranu priniesla speváčka Božena Verešová umeleckým menom Božana.
Slovenský Bocceli - nevidiaci spevák Maroš Bango spieval operné árie, operety, piesne Karla Gotta i Duchoňa.
Milovníci folklóru si zase prišli na svoje v programe Poddukelského umeleckého ľudového súboru.
Zlatým klincom programu bol populárny český spevák Dalibor Janda a jeho dcéra speváčka a skladateľka Jiřina Anna Jandová.
Na podujatí sa súťažilo v osvedčených disciplínach: v pílení dreva, kde z 8 súťažných dvojíc vyhrali Dušan a Jozef Čonkovci, v dojení bol najlepší Peter Halko a v pití piva Rastislav Baláž. Vo všetkých súťažiach prví traja získali finančnú odmenu.
Stalo sa už tradíciou, že na Deň obce prezentujú svoju prácu členovia spolku drobnochovateľov. Aj tentokrát pripravili peknú výstavu zvierat.
Súčasťou Dňa obce je vždy aj tombola, pre deti nafukovacie atrakcie, dvojkolky segway, cukrová vata, balóny, suveníry a občerstvenie.
Naše podujatie využila Národná transfúzna služba, kde darcovia mohli venovať prostredníctvom mobilnej odberovej jednotky krv. Túto možnosť využilo 18 darcov krvi, za čo aj touto cestou Národná transfúzna služba ďakuje.

Deň obce splnil svoje poslanie. Stretli sa tu rodiny, susedia, občania, prišli mnohí turisti, návštevníci nášho tatransko-podtaranského regiónu a ani počasie, ktoré trošku postrašilo dažďom,  divákov neodradilo.

Deň obce Štrba 2011

Posledná augustová nedeľa opäť patrila Dňu obce Štrba.
Pieseň Štefana Moyzesa a Aliho Brezovského o Štrbe Vysoko v horách odštartovala už 12. ročník tohto podujatia. Otvorili ho starosta obce Michal Sýkora, predseda PS Urbár Ing. Pavol Jančík, predseda PD Ing. Ján Šerfel a za cirkvi v obci kňaz rímskokatolíckej cirkvi Milan Kačaliak.
Program začal vystúpením. FS Železiar, ktorí patrí medzi najlepšie, najznámejšie a najuznávanejšie súbory na Slovensku, priniesol temperament východného Slovenska, Šariša a Zemplína s cimbalovou hudbou.
Spájajúc svetoznáme hudobné diela s originálnou interpretáciou, hereckým vtipom – to všetko bol nezabudnuteľný zážitok so skupinou T.R.J.O.F.
Zabáva bola aj počas hudobno-zábavného programu s názvom Usmejte sa na nás, v ktorom boli rôzne vtipy, imitácie slovenských a českých umelcov v podaní skupiny Eminent.
Podujatie ďalej pokračovalo súťažami v pití piva(výherca Rastislav Baláž), pílení dreva (vyhrala dvojica Marián Čonka a Ján Koky) a dojení mlieka (výherca Ján Krojer) a nechýbala ani tombola , na ktorú návštevníci vždy netrpezlivo čakajú (hlavná cena - automatická práčka - putovala do Trenčína).
Deň obce vyvrcholil koncertom populárnej skupiny Hex.
Popri programe na hlavnom pódiu bola pre návštevníkov bohatá ponuka občerstvenia, nechýbali stánky so suvenírmi, hračkami, balónmi a rôznymi cukrovinkami, deti šantili na nafukovacích atrakciách, kolotoči, vozili sa na štvorkolkách i koníkoch. Naše popoludnie opäť využili členovia spolku Slovenského zväzu chovateľov v Štrbe a pripravili propagačnú výstavu drobných zvierat a obec vystavila svoje pracovné mechanizmi.
Aj keď počasie od rána veľmi neprialo, poobede sa umúdrilo a Deň obce Štrba sa nakoniec vydaril.
Stretli sa tu spoluobčania, priatelia, pozvanie prijali mnohí hostia z verejného života, ktorí sú nápomocní pri rozvoji našej obce. Deň obce je teda jedným z podujatí, ktoré je krokom k dobrému spolunažívaniu, vzájomnosti a úcty.

Deň obce Štrba 2010

Posledná augustová nedeľa opäť patrila Dňu obce Štrba.
11. ročník Dňa obce slávnostne otvorili starosta obce Michal Sýkora, predseda PS Urbár Ing. Pavol Jančík, predseda PD Ing. Ján Šerfel a za cirkvi kňaz rímskokatolíckej cirkvi Alojz Chmelár.
Program začal na folklórnu nôtu. Folklórny súbor Rozmarija priniesol humor, temperament východného Slovenska, Šariša a Zemplína s cimbalovou hudbou. Pre starších a pokročilých spieval Dušan Grúň a Helena Vrtichová, úsmevné slovo priniesli Ivan Letko, Rasťo Piško a Štefan Skrúcaný, ktorý zároveň celým popoludním sprevádzal a to nielen slovom, ale aj piesňou.


11.ročník Dňa obce sa niesol v znamení osláv 730. výročia 1. písomnej zmienky o obci Štrba a 130. výročia vzniku Tatranskej Štrby. Na túto príležitosť napísal text piesne o Štrbe Štefan Moyzes a hudbu zložil Ali Brezovský. Dali jej názov Vysoko v horách. Pieseň naspieval Štefan Skrúcaný a v jeho podaní sme ju počuli aj na Dni obce. Textár Štefan Moyzes a starosta obce Michal Sýkora uviedli pieseň do života krstom ihličím.


Podujatie ďalej pokračovalo súťažami v pití piva, pílení dreva a dojení mlieka a nechýbala ani tombola, na ktorú návštevníci vždy netrpezlivo čakajú. Deň obce vyvrcholil koncertom populárnej skupiny IMT Smile. Roztancovaní návštevníci sa potom zabávali s DJ Ľubom Tomkom.  Popri programe na hlavnom pódiu bola pre návštevníkov bohatá ponuka občerstvenia, členovia DHZ varili guláš, nechýbali stánky so suvenírmi, hračkami, balónmi a rôznymi cukrovinkami, deti šantili na nafukovacích atrakciách, kolotoči, vozili sa na štvorkolkách i koníkoch. Naše popoludnie opäť využili členovia spolku Slovenského zväzu chovateľov v Štrbe a pripravili propagačnú výstavu drobných zvierat. Počas podujatia mohli návštevníci darovať najvzácnejšiu tekutinu krv, v mobilnej jednotke NTS, ktorá sa nachádzala v priestoroch štadióna.
Slnečný aj keď studený čas poslednej augustovej nedele, umocnil Deň obce v Štrbe. Stretli sa tu spoluobčania, priatelia, pozvanie prijali mnohí hostia z verejného života, ktorí sú nápomocní pri rozvoji našej obce. Deň obce je teda jedným z podujatí, ktoré je krokom k dobrému spolunažívaniu, vzájomnosti a úcty.

Deň obce Štrba 2008

Máme za sebou úspešný priebeh už 9. ročníka Dňa obce Štrba, ktorý bol v sobotu 30. augusta 2008. Po slávnostnom otvorení podujatia predstaviteľmi organizátorov – Obce Štrba, PD a PSUŠ sme v tento deň oslávili aj 130. výročie vzniku DHZ v Štrbe.

Po odmeňovaní víťazov v súťaži Hasiči očami detí sme na javisku tlieskali FS Srubek zo Štěpánkovíc, a tým sme sa presunuli do ďalších osláv - 50. výročia družby Štrba – Štěpánkovice. Starostovia oboch obcí vyzdvihli význam družby, poďakovali tým, čo stáli pri jej zrode a popriali jej ešte mnoho priateľských vzťahov. Štěpánkovice venovali Štrbe dar v podobe vázy. Štrba udelila Pamätný list Obci Štěpánkovice, základným školám, poľnohospodárskym družstvám a hasičským zborom oboch obcí. Do tretice sme si pripomenuli 5. výročie M-klubu – obecného klubu mladých. Obec venovala pri tejto príležitosti M-klubu Ďakovný list a symbolický šek v hodnote 5.000,-Sk.

Po slávnostnej časti, kde sme si pripomenuli významné výročia sme sa už zabávali pri pestrom programe so Štefanom Skrúcaným a jeho hosťami Anderom z Košíc a speváckym duom ADJA a do dobrej atmosféry prispeli aj umelci vo varietnej estráde. Náladu publika sme udržali aj počas súťaží, kde záujemcovia pili pivo na čas a pílili drevo. Určite to stálo zato, pretože víťazi si odniesli nemalé finančné ceny. Najrýchlejšie vypil pivo Michal Chalúpka a súťaž v pílení dreva opäť vyhrali bratia Sokolovci. Na obľúbenú tombolu netrpezlivo čakali snáď všetci návštevníci Dňa obce. Žrebovali sme ju s humorným slovom ľudového rozprávača JožkaJožku. Rozdali sme 23 hodnotných cien. Všetkým víťazom blahoželáme. Program Dňa obce vyvrcholil koncertom skupiny Gladiátor, ktorá rozprúdila krv najmä mladšej generácii a tá sa potom bavila na diskotéke Ľuba Tomku až do polnoci.

Súčasťou programu bola aj výstava zvierat drobnochovateľov, výstava hasičskej techniky, nafukovacie atrakcie, animátori s atraktívnymi hrami a súťažami pre deti, štvorkolky, predaj balónov, hračiek, suvenírov a občerstvenie.

Deň obce je jedným z podujatí, ktoré je krôčikom k dobrému spolunažívaniu, vzájomnosti a úcty. Rozvíja priateľské kontakty medzi spoluobčanmi, ľuďmi z verejného života, ktorí boli nápomocní pri rozvoji našej obce. Dosiahnuť dobrý výsledok by nebolo možné bez vzájomnej spolupráce. Chceme sa preto aj týmto spôsobom poďakovať všetkým, ktorí akokoľvek pomohli pri príprave a realizácii podujatia, za pomoc a aktivitu, ktorá prispela k príjemnej atmosfére a bezproblémovému priebehu podujatia.

Deň obce Štrba 2009

Posledná augustová nedeľa už desiatykrát patrila Dňu obce Štrba. Keď organizátori v roku 1999 zorganizovali toto podujatie prvýkrát, možno si ani nemysleli, že si získa priazeň u návštevníkov a že sa dožije jubilejného 10. výročia. Znovu tak ako každý rok, sa snažili pripraviť pútavý program, dobrú zábavu, súťaže, aby Deň obce bol dňom oddychu a pohody, dobrej nálady, aby sa všetci cítili príjemne.
X. ročník Dňa obce slávnostne otvorili starosta obce Michal Sýkora, predseda PS Urbár Jaroslav Chalúpka, predseda PD Ing. Ján Šerfel a za cirkvi kňaz rím.-kat. cirkvi Alojz Chmelár.

Program začal na folklórnu nôtu. Spievala FSk Štrbän, videli sme choreografiu DFS Štrbianček, predstavil sa obľúbený spevák ľudových piesní Ján Ambróz. Potom sa návštevníci naladili do štýlu belcanta so speváckym triom La GIOIA. Prvá časť popoludnia vyvrcholila koncertom zábavnej skupiny Senzus.  Podujatie ďalej pokračovalo súťažami v pití piva, pílení dreva a dojení mlieka.  Koncert country pesničkára Romana Vitkovského sme prerušili žrebovaním tomboly, na ktorú sa návštevníci vždy veľmi tešia. Traja za všetkých - humoristi Robo Kaiser, Peter Meluš a spevák Peter Ondria, alias Louis Amstrong divákov dostali do výbornej nálady a bohatý program 10. ročníka Dňa obce sme ukončili koncertom populárnej skupiny Metalinda. Roztancovaní návštevníci sa do polnoci zabávali s DJ Ľubom Tomkom.

Popri programe na hlavnom pódiu bola pre návštevníkov bohatá ponuka občerstvenia, členovia DHZ varili guláš, nechýbali stánky so suvenírmi, hračkami, balónmi, medom a rôznymi cukrovinkami, deti šantili na nafukovacích atrakciách, kolotoči, vozili sa na štvorkolkách i koníkoch. Naše popoludnie opäť využili členovia spolku Slovenského zväzu chovateľov v Štrbe a pripravili propagačnú výstavu drobných zvierat. Počas podujatia mohli návštevníci darovať najvzácnejšiu tekutinu krv, v mobilnej jednotke NTS, ktorá sa nachádzala v priestoroch štadióna.

Krásny čas poslednej augustovej nedele, kedy pohľad na hory je najkrajší, keď lúky pripomínajú koberec a celý kraj je posiaty purpurom babieho leta, umocňuje Deň obce v Štrbe. Stretli sa tu spoluobčania, priatelia, pozvanie prijali mnohí hostia z verejného života, ktorí sú nápomocní pri rozvoji našej obce. Deň obce je teda jedným z podujatí, ktoré je krokom k dobrému spolunažívaniu, vzájomnosti a úcty.